דף הבית
הארכת חיי מדף

הארכת חיי מדף

הארכת חיי מדף – ייבול טרי – אחרי שנקטפו

הארכת חיי מדף הוא פתרון אריזה ייחודי שפותח על ידי מחלקת D&R של גלובל רוטו שקע. פתרון אריזה ייחודי זה מאפשר לאחסן ירקות שכבר נקטפו בצורה שמשמרת את הטריות שלהם לאורך זמן.

פתרון זה הגיע לאחר דרישה הולכת וגדלה לפתרונות אריזה ארוכי טווח מצד לקוחות ומצד בעלי המכולות.

בשנים האחרונות, קמעונאים שמוכרים ירקות חווים את שרשראות האספקה הארוכות. שינוי אקלים גורם להשחתה של אזור בו גודלת חקלאות. דבר זה מכריח קמעונאים לחפש רחוק יותר ויותר אחר מקומות בהם ניתן לרכוש ירקות. לדוגמה, הריחן (בזיליקום) הגדל בישראל, מיוצא אל וולמארט שבארה"ב.

המשמעות של משלוחים ארוכי טווח היא שקמעונאים חייבים לקחת בחשבון את זמן המשלוח, לקנות אקסטרה (עודף) כדי לוודא שיש להם מספיק במלאי ולמצוא מקומות מתאימים לאחסון למקרה שיהיה איזשהו עיכוב באספקה. תכנון מראש זה עולה לקמעונאים הון כסף, והוא גם כאב ראש לא קטן.

במקביל, לקוחות דורשים פתרון אריזה ראוי לתנאי הבית. ובעוד שזה סטנדרטי להשתמש בשקית פלסטיק רגילה אחרי קניות, נמצא שעניין זה לוקה בחסר, שכן לא כל הלקוחות הודרכו לתנאי אחסון נכונים של ירקות במקרר.

מה שקורה בפועל הוא שהלקוחות מביאים הביתה את הירקות הטריים שקנו, וזורקים אותם אל המקרר כשהם אטומים בתוך שקית פלסטיק. דבר זה גורם לירקות "להיחנק" וכתוצאה מכך הם נרקבים מהר יותר.

בהתאם לסיבות הלו, גלובל העולמית החליטה להרים את הכפפה, ולפתח את האריזה ייעודית שנועדה להאריך חיי מדף.

שילוב של טכניקות מתקדמות בייצור למינציה ששולטת על רמת הלחות, החמצן וגזים בתוך האריזה. בזכות השימוש בטכניקות הללו, ממברנות יכולות לשמר ולווסת את ספיחת ו\או שחרור הלחות והחמצן בתוך ואל מחוץ האריזה. לא מתפתח ריקבון, בזכות הארכת חיי המדף של הירקות לאחר שנקטפו.

כשקמעונאים השתמשו באריזה, נמצאו היתרונות הבאים:

  • פחת בכמות היקרות הנזרקים – זאת עובדה ידועה שעד 60% מהירקות על המדפים נזרקים לפח. לעומת זאת, שימוש באריזה שמאריכה חיי מדף מוריד עד ל-30% את כמות הירקות הנזרקים.
  • ממברנות שמווסתות את העקבות שמשאיר הפחמן בתוך האריזה מאפשרים לירקות להיות מאוחסנים עד שבועיים.
  • משמעותו הנוספת של אחסון לאורך זמן היא שקמעונאים יכולים לקנות פחות כדי לפצות על איבוד פוטנציאלי של מוצרים בין משלוחים ובמהלכם.
  • ירידה בעלויות עבור חקלאים בשל אחסון לאורך זמן.

אריזה להארכת חיי מדף משנה את כללי המשחק בכל הנוגע לאחסון טובין בתחום הקמעונאות ושוק מוצרי הצריכה. היא מועילה גם לספקים וגם ללקוחות. לעוד מידע על האריזה החדשנית הזו אל תהססו ליצור עמנו קשר. אנו נשמח לעזור.

האתגרים שלכם, הפתרונות שלנו.

אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה